PAM00066 Radiomir Dial set with diamonds
Production years are
C (2000) 34 pieces, Case number:6543, ID starts with BB,
D 70* (produced 20 pieces),Case number:6543, ID starts with BB,
H (2005) 5 (produced 2 pieces), Case number:6543, ID starts with BB,
Dial with 55 briliant-cut diamonds and 16 baguette diamonds, 0.4575 carats,
All with Luminova,
*PAM00066, PAM00068, PAM00073 & PAM00099 gathered under the same millesimation
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00066 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir Dial set with diamonds |
| Production year | 2000, 2001, 2005 |
| Movement | FP 1153 |
| Case Material | White Gold |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 30m |
| Crystal | 1,5mm sapph |
| Case size | 40 mm |
| Height | |
| Lug width | 22 mm |