PAM00082 Luminor Marina Militare
Production year is
C (2000) 300 pieces, Case number:6535, ID starts with BB,
engraving of the ship Amerigo Vespucci on the back,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00082 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Marina Militare |
| Production year | 2000 |
| Movement | OP II |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Blue |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 15 mm |
| Lug width | 24 mm |