PAM00098 Radiomir GMT Alarm
Production years are
D (2001) 500 pieces, Case number:6563, ID starts with BB,
E 500 pieces, Case number:6563, ID starts with BB,
F 500 pieces, Case number:6563, ID starts with BB,
G (2004) 500 pieces, Case number:6563, ID starts with BB,
H (2005) 500 pieces, Evolution: New OP logo on the crown at 2h, Case number:6563, ID starts with BB,
I (2006) 500 pieces, Case number:6563, ID starts with BB,
OOR* 17 pieces, Case number:6563, ID starts with BB,
All with Luminova,
*OOR means “Out of Range”
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00098 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir GMT Alarm |
| Production year | 2001-2006 |
| Movement | GP 59 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 42 mm |
| Height | 14 mm |
| Lug width | 24 mm |