PAM00115 Luminor Marina Left-Handed (Destro)
Production years are
E (2002) 300 (produced 200 pieces), Case number:6569, ID starts with BB,
F 300, Case number:6569, ID starts with BB,
G (2004) 200 pieces, Evolutions: New brushed steel bridge, Case number:6569, ID starts with PB,
All with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00115 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina Left-Handed (Destro) |
| Production year | 2002-2004 |
| Movement | OP XI |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | |
| Lug width | 24 mm |