PAM00117 Luminor Marina Left-Handed (Destro) Titanium
Production year is
E (2002) 300 (produced only 100 pieces), Case number:6571, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00117 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina Left-Handed (Destro) Titanium |
| Production year | 2002 |
| Movement | OP XI |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 15 mm |
| Lug width | 24 mm |