PAM00131 Luminor Base All set with diamonds
Production year is
E (2002) 30 (produced 22 pieces), Case number:6534, ID starts with BB,
Case set with 220 brilliant-cut diamonds, bezel set with 55 brilliant-cut diamonds, dial set with 87 brilliant-cut diamonds, 2.8595 carats,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00131 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Base All set with diamonds |
| Production year | 2002 |
| Movement | OP I |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 30m |
| Crystal | 2,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | |
| Lug width | 24 mm |