PAM00137 Radiomir 12 o’clock set with diamonds
Production year is
E (2002) 200* (produced 30 pieces), Case number:6564, ID starts with BB,
H (2005) 5 (produced 4 pieces), Case number:6564, ID starts with BB,
Dial with 12 o’clock set with 18 brilliant-cut diamonds, 0.0450 carats,
All with Luminova,
*PAM00136, PAM00137, PAM00138 & PAM00139 gathered under the same millesimation
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00137 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 12 o'clock set with diamonds |
| Production year | 2002 |
| Movement | OP VII |
| Case Material | Pink Gold |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 30m |
| Crystal | 1,5mm sapph |
| Case size | 40 mm |
| Height | |
| Lug width | 22 mm |