PAM00170 Luminor Submersible (Tritium)
Production years are
F (2003) 300 pieces, Case number:6566, ID starts with BB,
G (2004) 300 pieces, Case number:6566, ID starts with BB,
OOR* 8 pieces, Case number:6566?, ID starts with BB?,
All with Tritium,
*OOR means “Out of Range”
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00170 |
| Collection | Submersible |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Submersible |
| Production year | 2003-2004 |
| Movement | OP III |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Anthracite |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | |
| Lug width | 24 mm |