PAM00195 Luminor Marina PVD (Paneristi)
Reference was designed and produced for Paneristi fan base.
Production year is
F (2003) 200 pieces, Case number:6519, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00195 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Marina PVD Paneristi |
| Production year | 2003 |
| Movement | OP XI |
| Case Material | PVD Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 15,5 mm |
| Lug width | 24 mm |