PAM00197 Radiomir 8 Days
Production years are
G (2004) 200 pieces, Case number:6614, ID starts with BB,
H 300 pieces, Case number:6614, ID starts with BB,
I (2006) 300 pieces, Case number:6614, ID starts with BB,
OOR* 4 pieces, Case number:6614?, ID starts with BB?,
All with Luminova,
*OOR means “Out of Range”
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00197 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir 8 Days |
| Production year | 2004-2006 |
| Movement | OP XIV |
| Case Material | Pink Gold |
| Dial Color | Black hobnail |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 1,9mm sapph |
| Case size | 45 mm |
| Height | 15,2 mm |
| Lug width | 26 mm |