PAM00201 Radiomir 8 Days GMT
Production year is
H (2005) 250* (produced only 50 pieces), Case number:6619, ID starts with BB,
with Luminova,
*PAM00200 & PAM00201 gathered under the same millesimation
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00201 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 8 Days GMT |
| Production year | 2005 |
| Movement | P.2002 |
| Case Material | Platinum |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 1,9mm sapph |
| Case size | 45 mm |
| Height | |
| Lug width | 26 mm |