PAM00210 Radiomir
Production years are
H (2005) 1500 pieces, Case number:6623, ID starts with BB,
I 1500 pieces, Case number:6623, ID starts with BB,
J (2007) 500 pieces, Case number:6623, ID starts with BB,
K (2008) 500 pieces, Case number:6623, ID starts with BB,
L 500 pieces, Case number:6644, ID starts with BB,
M 500 pieces, Case number:6644, ID starts with BB,
N 500 pieces, Case number:6644, ID starts with BB,
OOR* ? pieces, Case number:6644?, ID starts with BB?,
All with Luminova,
*OOR means “Out of Range”
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00210 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir |
| Production year | 2005-2007 |
| Movement | OP X |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 1,9mm sapph |
| Case size | 45 mm |
| Height | 13 mm |
| Lug width | 26 mm |