PAM00211 Luminor Power Reserve for Sincere
Production year is
G (2004) 50 pieces, Case number:6556, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00211 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Power Reserve for Sincere |
| Production year | 2004 |
| Movement | OP IX |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 2,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 16 mm |
| Lug width | 24 mm |