PAM00231 Radiomir Oro Rosa
Production years are
I (2006) 1000 pieces, Case number:6658, ID starts with BB,
J (2007) 500 pieces, Evolutions: New case back engraving with OP logo, OP logo on the buckle back, Case number:6658, ID starts with BB,
K (2008) 500 pieces, Case number:6658, ID starts with BB,
L 300 pieces, Case number:6658, ID starts with BB,
All with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00231 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir Oro Rosa |
| Production year | 2006-2009 |
| Movement | OP X |
| Case Material | Pink Gold |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 1,9mm sapph |
| Case size | 45 mm |
| Height | 13,2 mm |
| Lug width | 26 mm |