PAM00237 Luminor GMT “Ghost”
Production year is
H (2005) 400 pieces, Case number:6633, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00237 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor GMT "Ghost" |
| Production year | 2005 |
| Movement | OP VIII |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 16 mm |
| Lug width | 24 mm |