PAM00240 Luminor Marina Automatic Titanio
Production year is
J (2007) 1000 pieces, Case number:6669, ID starts with BB,
K 500 pieces, Evolution: Case disposed for new metal bracelet, Case number:6764, ID starts with BB,
L 500 pieces, Case number:6764, ID starts with BB,
M (2010) 400 pieces, Case number:6764, ID starts with BB,
All with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00240 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina Automatic Titanio |
| Production year | 2007 |
| Movement | OP III |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 15,5 mm |
| Lug width | 24 mm |