PAM00260 Luminor Marina Automatic Tarascio 25th Anniversary
Production year is
I (2006) 25 pieces, Case number:6630, ID starts with BB,
with Luminova,
Only sold with PAM00261 as set PAM00780
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00260 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Marina Automatic Tarascio 25th Anniversary |
| Production year | 2006 |
| Movement | OP III |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 16 mm |
| Lug width | 24 mm |