PAM00282 Luminor Marina Automatic Titanium
Production year is
J (2007) 500 pieces, Case number:6713, ID starts with BB,
K (2008) 250 pieces, Evolution: Case disposed for new metal bracelet, Case number:6770, ID starts with BB,
L 300 pieces, Case number:6770, ID starts with BB,
All with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00282 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina Automatic Titanium |
| Production year | 2007 |
| Movement | OP III |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Blue Sunburst |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 3,7mm sapph |
| Case size | 40 mm |
| Height | 16 mm |
| Lug width | 22 mm |