PAM00326 Luminor Chrono Daylight Titanio
Production year are
L (2009) 500 pieces, Case number:6779, ID starts with BB,
M (2010) 500 pieces, Case number:6779, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00326 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Chrono Daylight Titanio |
| Production year | 2009-2010 |
| Movement | OP XII |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Blue Sunburst |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 2,5mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 16,5 mm |
| Lug width | 24 mm |