PAM00347 Luminor 3 Days GMT Power Reserve Automatic Acciaio
Production year are
M (2010) 300 pieces, Case number:6818, ID starts with BB/SM,
N 500 pieces, Case number:6818, ID starts with BB/SM,
O 500 pieces, Evolution: Casing without screws, Case number:6818/6902, ID starts with BB/SM,
P 500 pieces, Case number:6902, ID starts with BB/SM,
Q 400 pieces, Case number:6902, ID starts with BB/SM,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00347 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor 3 Days GMT Power Reserve Automatic Acciaio |
| Production year | 2010-2014 |
| Movement | P.9002 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 2,6mm sapph |
| Case size | 44 mm |
| Height | 18 mm |
| Lug width | 24 mm |