PAM00368 Luminor 1950 Left-Handed 8 Days Titanio (Destro)
Production year is
N (2011) 1000 pieces, Case number:6829, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00368 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 Left-Handed 8 Days Titanio (Destro) |
| Production year | 2011 |
| Movement | P.2002/9 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Brown SW |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 2mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | 18 mm |
| Lug width | 26 mm |