PAM00379 Radiomir 3 Days Oro Rosa
Production year is
N (2011) 501* pieces, Case number:6845, ID starts with BB,
with Luminova,
*Millesimation 0 included, from 0 to millesimation 10 the watch is offered in a set PAM00783 with PAM00373 and PAM00376
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00379 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 3 Days Oro Rosa |
| Production year | 2011 |
| Movement | P.3000 |
| Case Material | Pink Gold |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 2,8mm Plexi |
| Case size | 47 mm |
| Height | 16 mm |
| Lug width | 26 mm |