PAM00380 Radiomir Black Seal Logo Acciaio
Production year are
N (2011) 2500 pieces, Case number:6826, ID starts with BB,
O 1500 pieces, Case number:6826, ID starts with BB,
P 1000 pieces, Case number:6826, ID starts with BB,
Q 1000 pieces, Case number:6826, ID starts with BB,
R 1000 pieces, Evolution: Updated Logo on the crown, Case number:6826, ID starts with BB,
S 1000 pieces, Case number:6826, ID starts with BB,
T (2017) 1000 pieces, Case number:6826, ID starts with BB,
all with Luminova,
PAM00754 is the successor for the PAM00380
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00380 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir Black Seal Logo Acciaio |
| Production year | 2011-2017 |
| Movement | OP II |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 1,9mm sapph |
| Case size | 45 mm |
| Height | 13,4 mm |
| Lug width | 26 mm |