PAM00422 Luminor Marina 1950 3 Days Acciaio
Production years are
O (2012) 2000 pieces, Case number:6892, ID starts with BB,
P 2000 pieces, Case number:6892, ID starts with BB,
Q 1000 pieces, Case number:6892, ID starts with BB,
R 1500 pieces, Case number:6892, ID starts with BB,
S 1200 pieces, Case number:6892, ID starts with BB,
T 1200 pieces, Evolution: P.3001 as three bridge version, Case number:7066, ID starts with BB,
U 1000 pieces, Case number:7066, ID starts with BB,
V (2019) 800 pieces, Case number:7066, ID starts with BB,
W ? pieces, Case number:7066, ID starts with BB,
X ? pieces, Case number:7066, ID starts with BB,
Y (2022) 500 pieces, Case number:7066, ID starts with BB,
AA (2024) 900 pieces, Case number:7066, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00422 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina 1950 3 Days Acciaio |
| Production year | 2012-2024 |
| Movement | P.3001 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 3mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | 17,5 mm |
| Lug width | 26 mm |