PAM00424 Radiomir California 3 Days Acciaio California
Production years are
O (2012) 1500 pieces, Case number:6837, ID starts with BB,
P 1000 pieces, Case number:6837, ID starts with BB,
Q (2014) 1000 pieces, Evolution: Date function removed, Case number:6837, ID starts with BB,
R 1000 pieces, Evolution: Updated Logo on the crown, Case number:6837, ID starts with BB,
S 1000 pieces, Case number:6837, ID starts with BB,
T 500 pieces, Evolution:P.3000 movement with three bridges, Case number:7068, ID starts with BB,
V (2019) 200 pieces, Case number:7068, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00424 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir California 3 Days Acciaio |
| Production year | 2012-2021 |
| Movement | P.3000 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 2,8mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | 16 mm |
| Lug width | 26 mm |