PAM00427 Luminor 1950 Rattrapante 8 Days Titanio Transat Classique 2012 (SLC, S.L.C.)
Production years is
O (2012) 99 pieces, Case number:6777, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00427 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 Rattrapante 8 Days Titanio Transat Classique 2012 |
| Production year | 2012 |
| Movement | P.2006/3 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 3mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | |
| Lug width | 26 mm |