PAM00492 Luminor 1950 10 Days GMT Automatic Oro Rosa Palm Beach Boutique
Production year is
O (2012) 10 pieces, Case number:6909, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00492 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 10 Days GMT Automatic Oro Rosa Palm Beach Boutique |
| Production year | 2012 |
| Movement | P.2003 |
| Case Material | Pink Gold |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 18,7 mm |
| Lug width | 24 mm |