PAM00504 Radiomir Composite 3 Days
Production years are
O (2012) 1000 pieces, Case number:6914, ID starts with DT,
P 1000 pieces, Case number:6914, ID starts with DT,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00504 |
| Collection | Radiomir |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir Composite 3 Days |
| Production year | 2012, 2013 |
| Movement | P.3000 |
| Case Material | Composite |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 1,9mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | 14,5 mm |
| Lug width | 26 mm |