PAM00507 Luminor Submersible 1950 3 Days Power Reserve Automatic Bronzo (SLC, S.L.C.)
Production year is
P (2013) 1000 pieces, Case number:6897, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00507 |
| Collection | Submersible |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Submersible 1950 3 Days Power Reserve Automatic Bronzo |
| Production year | 2013 |
| Movement | P.9002 |
| Case Material | Bronze |
| Dial Color | Green |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 2,9 mm sapph |
| Case size | 47 mm |
| Height | 17,7 mm |
| Lug width | 26 mm |