PAM00532 Radiomir 1940 3 Days Paneristi Forever (Paneristi)
Reference was designed and produced for Paneristi fan base.
Production year is
P (2013) 500 pieces, Case number:6957, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00532 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 1940 3 Days Paneristi Forever |
| Production year | 2013 |
| Movement | P.3000 |
| Case Material | DLC Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | 1,7mm sapph. |
| Case size | 47 mm |
| Height | 14 mm |
| Lug width | 26 mm |