PAM00559 Radiomir 1940 Tourbillon GMT Oro Rosso Lo Scienziato
Production year is
Q (2014) 30 pieces, Case number:7000, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00559 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 1940 Tourbillon GMT Oro Rosso Lo Scienziato |
| Production year | 2014 |
| Movement | P.2005/S |
| Case Material | Red Gold |
| Dial Color | Transparent |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | 1,7mm sapph. |
| Case size | 48 mm |
| Height | |
| Lug width | 26 mm |