PAM00569 Luminor Submersible 1950 Left-Handed 3 Days Automatic Titanio (Destro, SLC, S.L.C.)
Production year is
Q (2014) 1000 pieces, Case number:6978, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00569 |
| Collection | Submersible |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Submersible 1950 Left-Handed 3 Days Automatic Titanio |
| Production year | 2014 |
| Movement | P.9010 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Black hobnails |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | 4mm sapph. |
| Case size | 47 mm |
| Height | 17,7 mm |
| Lug width | 26 mm |