PAM00590 Luminor Marina 8 Days Acciaio
Production years are
Q (2014) 1000 pieces, Case number:6937, ID starts with BB,
R 2000 pieces, Case number:6937, ID starts with BB,
S 2000 pieces, Case number:6937, ID starts with BB,
T 1500 pieces, Case number:6937, ID starts with BB,
U 600 pieces, Case number:6937, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00590 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Marina 8 Days Acciaio |
| Production year | 2014-2018 |
| Movement | P.5000 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 13,5 mm |
| Lug width | 24 mm |