PAM00592 Luminor Marina Acciaio “Tianjin”
Production year is
Q (2014) 50 pieces, Case number:6834, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00592 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Marina Acciaio "Tianjin" |
| Production year | 2014 |
| Movement | OP II |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 14,5 mm |
| Lug width | 24 mm |