PAM00619 Radiomir 1940 3 Days Automatic Titanio
Production year are
R (2015) 1000 pieces, Case number:7001, ID starts with BB,
S (2016) 500 pieces, Case number:7001, ID starts with BB,
T (2017) 400 pieces, Case number:7001, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00619 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Radiomir 1940 3 Days Automatic Titanio |
| Production year | 2015-2017 |
| Movement | P.4000 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 45 mm |
| Height | 14 mm |
| Lug width | 24 mm |