PAM00630 Luminor Base Logo White
Production years are
R (2015) 1000 pieces, Case number:7040, ID starts with BB,
S (2016) 1000 pieces, Case number:7040, ID starts with BB,
all with Super Luminova,
PAM00775 is the successor for the PAM00630 with one year overlapping
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00630 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Base Logo White |
| Production year | 2015-2016 |
| Movement | OP I |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | White |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 13,5 mm |
| Lug width | 24 mm |