PAM00649 Luminor Black Seal 8 Days Left-Handed (Destro)
Production year is
S (2016) 500 pieces, Case number:7002, ID starts with BB,
with Luminova,
as part of the set PAM00786
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00649 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Black Seal 8 Days Left-Handed |
| Production year | 2016 |
| Movement | P.5000 |
| Case Material | DLC Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 13,5 mm |
| Lug width | 24 mm |