PAM00663 Luminor 1950 3 Days Brown
Production year is
S (2016) 1000 pieces, Case number:7074, ID starts with BB,
with Luminova,
P.3000 movement with three bridge version
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00663 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 3 Days Brown |
| Production year | 2016 |
| Movement | P.3000 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | plexi |
| Case size | 47 mm |
| Height | 16,5 mm |
| Lug width | 26 mm |