PAM00694 Radiomir 1940 3 Days Automatic Acciaio Bucherer Blue Editions
Production years are
S (2016) 100 pieces, Case number:6980, ID starts with BB,
T (2017) 100 pieces, Case number:6980, ID starts with BB,
with Super Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00694 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 1940 3 Days Automatic Acciaio Bucherer Blue Editions |
| Production year | 2016-2017 |
| Movement | P.4000 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Blue |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 45 mm |
| Height | 12,5 mm |
| Lug width | 24 mm |