PAM00701 Luminor 1950 Firenze Tourbillon GMT Titanio
Production year is
K (2008) 100 pieces,
with Luminova,
Letter K expects production in 2008, but presented was the watch in 2017!
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00701 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 Firenze Tourbillon GMT Titanio |
| Production year | 2016? |
| Movement | P.2005 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Brown |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 47 mm |
| Height | 20,7 mm |
| Lug width | 26 mm |