PAM00702 Luminor 1950 Firenze Tourbillon GMT Titanio
Production year is
S (2016) 100 pieces, Case number:7117?, ID starts with PN,
with Luminova,
Similar watch like the PAM00701 & PAM00703 but with back dial and black leather strap.
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00702 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 Firenze Tourbillon GMT Titanio |
| Production year | 2016 |
| Movement | P.2005 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 47 mm |
| Height | 20,7 mm |
| Lug width | 26 mm |