PAM00755 Luminor Due 3 Days Automatic Acciaio
Production years are
U (2018) 2000 pieces, Case number:7148, ID starts with PL,
V (2019) 1500 pieces, Case number:7281, ID starts with PL,
W (2020) 2000 pieces, Case number:7281, ID starts with PL,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00755 |
| Collection | Luminor Due |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Due 3 Days Automatic Acciaio |
| Production year | 2018-2020 |
| Movement | P.900 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Anthracite Suncliff |
| Waterproof | 30m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 38 mm |
| Height | 11,2 mm |
| Lug width | 20 mm |