PAM00768 Luminor 1950 TOURBILLON GMT Titanium
Production year is
U (2018) 150 pieces, Case number:7167, ID starts with PN,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00768 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 TOURBILLON GMT Titanium |
| Production year | 2018 |
| Movement | P.2005/T |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Skeleton |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 47 mm |
| Height | 17,7 mm |
| Lug width | 26 mm |