PAM00791 Radiomir 1940 3 Days Art Deco Ivory
Production year is
U (2018) 500 pieces, Case number:7073, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00791 |
| Collection | Radiomir 1940 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Radiomir 1940 3 Days Art Deco Ivory |
| Production year | 2018 |
| Movement | P.3000 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Cream |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | plexi |
| Case size | 47 mm |
| Height | 16,4 mm |
| Lug width | 26 mm |