PAM00795 Luminor 8 Days Power Reserve
Production years are
U (2018) 1000 pieces, Case number:7157, ID starts with BB,
V (2019) 800 pieces, Case number:7247, ID starts with BB,
W (2020) 500 pieces, Case number:7247, ID starts with BB,
all with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00795 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor 8 Days Power Reserve |
| Production year | 2018- |
| Movement | P.5002 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black |
| Waterproof | 300m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 14 mm |
| Lug width | 24 mm |