PAM00818 Luminor Sealand for Purdey Hawk
Production year
is H (2005) 100 pieces, Case number:6577, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00818 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Sealand for Purdey Hawk |
| Production year | 2005 |
| Movement | OP III |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black/Silver |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 19 mm |
| Lug width | 24 mm |