PAM00838 Luminor Sealand Tiger
Production year is
L (2009) 25 pieces, Case number:6638, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00838 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Sealand Tiger |
| Production year | 2009 |
| Movement | OP III |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black/Silver |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 19 mm |
| Lug width | 24 mm |