PAM00847 Luminor Sealand Horse – Chinese New Year
Production year is
P (2013) 100 pieces, Case number:6810, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00847 |
| Collection | Luminor |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor Sealand Horse - Chinese New Year |
| Production year | 2013 |
| Movement | OP III |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black/Silver |
| Waterproof | 50m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 19 mm |
| Lug width | 24 mm |