PAM00852 Luminor 1950 Sealand Rooster – Chinese New Year
Production year is
S (2016) 100 pieces, Case number:6955, ID starts with BB,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00852 |
| Collection | Luminor 1950 |
| SE/LE/BE | Yes |
| Model | Luminor 1950 Sealand Rooster - Chinese New Year |
| Production year | 2016 |
| Movement | P.9000 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Black/Silver |
| Waterproof | 100m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 44 mm |
| Height | 20 mm |
| Lug width | 24 mm |