PAM00943 Luminor Due 3 Days Automatic Acciaio
Production year is
U (2018) 1000 pieces, Case number:7153, ID starts with PL,
with Luminova
| Label | Value |
|---|---|
| Reference | PAM00943 |
| Collection | Luminor Due |
| SE/LE/BE | No |
| Model | Luminor Due 3 Days Automatic Acciaio |
| Production year | 2018 |
| Movement | P.4001 |
| Case Material | Steel |
| Dial Color | Anthracite Suncliff |
| Waterproof | 30m |
| Crystal | sapphire |
| Case size | 45 mm |
| Height | 10,7 mm |
| Lug width | 24 mm |